خرید و فروش زمین در سایت زمین آگهی

پاسخ به سوالات

آیا برای خرید از سایت باید کارت عابر بانک داشته باشم؟

خیر، برای خرید از سایت رایانک نیازی به داشتن کارت عابر بانک نیست زیرا شما پول را به مامور پست در هنگام تحویل کالا پرداخت میکنید.

آیا کالای مورد نظر من در سایت شما وجود دارد؟

شما میتوانید با استفاده از صفحه جستجو کلیه کالاهای مورد نظر خود را بیابید فقط کافیست نام آن کالا را در قسمت جستجو نوشته و کلید بیاب را با ماوس کلیک کنید.

چگونه میتوانم با فروشنده صحبت کنم و سوالات خود را از او بپرسم؟

بعضی وقتها بدلیل کافی نبودن توضیحات کالاها لازم است بین شما و فروشنده تماس برقرار شود. برای اینکه با فروشنده یک کالا صحبت کنید، ابتدا مراحل معمولی خرید را انجام دهید سپس در صفحه ثبت سفارشات، پس از وارد کردن مشخصات خود  گزینه هماهنگی را انتخاب کنید. در اینصورت فروشنده موظف است قبل از ارسال کالا با شما تماس گرفنه و به سوالات شما پاسخ دهد، هنگامیکه فروشنده با شما تماس گرفت میتوانید سفارش خود را تایید یا لغو کنید. در صورتیکه فروشنده بدون تماس با شما اقدام به ارسال کالا نمود آنرا از مامور پست تحویل نگیرید. اینکار هیچ هزینه ای برای شما ندارد.

سفارش من پس از چند روز بدست من میرسد؟

سفارشات معمولا طی مدت 3 الی 5 روز (بدون در نظر گرفتن تعطیلات رسمی) بدست خریداران میرسد اما اگر پس از گذشت یک هفته سفارشات شما بدستتان نرسید، در بخش راهنمای صفحات سایت، گزینه ای برای پیگیری سفارشات وجود دارد، شما میتوانید با مراجعه به آن صفحه شناسه سفارش خود را که پس از ثبت سفارش دریافت کرده اید بنویسید تا وضعیت سفارش خود را ببینید.

من قصد خرید عمده یک کالا را دارم چکار کنم؟

در صورتیکه قصد خرید تعداد زیادی از یک کالا را دارید، روال معمولی خرید را انجام دهید سپس در صفحه سبد خرید تعداد مورد نظر خود را مشخص کرده و گزینه هماهنگی را انتخاب کنید تا فروشنده با شما تماس گرفته و در مورد تخفیفات با شما هماهنگی کند.

من یک فروشنده هستم و مایلم کالاهایم را در سایت رایانک بفروش برسانم.

اگر مایلید کالاها یا محصولات خود را در سایت رایانک بفروش برسانید به صفحه تماس با ما مراجعه، مشخصات خود و کالاهای مورد نظر را برای ما بفرستید تا ما با شما تماس بگیریم.

چگونه و به کجا از یک فروشنده شکایت کنم؟

سایت رایانک با پشتیبانی سایت ایران مارکت سنتر خود را موظف به رعایت حقوق خریداران می داند لذا چنانچه پس از خرید کالایی به مشکلی برخورد کردید میتوانید ضمن در دست داشتن شناسه سفارش با شماره تلفن زیر تماس گرفته تا به مشکل شما رسیدگی کنند.

تلفن بخش پشتیبانی ایران مارکت سنتر 02188680155  
 

من سوال دیگری دارم چکار کنم؟

اگر پاسخ سوال شما در این صفحه دیده نمیشود به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و سوال خود را از آن طریق با ما مطرح کنید تا پاسخ آنرا برای شما ارسال کنیم.


کرم روشن کننده پوست

پاساژ اینترنتی رایانک مجموعه ای از بهترین فروشگاه های اینترنتی ایران
رایانک